Tohle fórum je určeno všem, kteří mají společný zájem jako my - zájem o přírodu, stopování a pozorování volně žijících živočichů. Ať se Vám tu líbí a budete-li chtít, zapojte se i Vy! Zdraví, Mirek & Rosťa
This board is for everyone who has the same interest as we do - an interest in nature, tracking and observing wildlife. We hope you enjoy it and if you want to join, you're welcome! Regards, Mirek & Rosťa

Vydra říční (lutra lutra)

Informace o stopování zvířat a pobytových znacích jednotlivých druhů zvěře (zvířecí stopy, stopní dráhy, specifické chování, trus). Umožňuje snadnou kategorizaci i vyhledávání pobytových znaků zvířat.

Information about animal tracking and signs of specific animal species (animal tracks, trails, specific behavior, scat). Allows easy categorization and searching for different animal signs.
Pravidla fóra
Prostor pro fotografie a další informace o stopování zvířat a pobytových znacích jednotlivých druhů zvěře (zvířecí stopy, stopní dráhy, specifické chování, trus).
(Forum je veřejné, proto nepišme nic, co by mohlo případně uškodit - lokality, neobvyklé chráněné druhy apod. Limit pro velikost nahraných fotek je 1 MB.)

Information about animal tracking and signs of specific animal species (animal tracks, trails, specific behavior, scat).
(This is a public board, please do not mention any potentially harmful information - locations, unusual protected species, etc. The limit for the size of uploaded photos is 1 MB.)
Uživatelský avatar
KriFri
Příspěvky: 13
Registrován: 21 pro 2016 05:16

Re: Vydra říční

Příspěvek od KriFri »

Rosťa píše:Tak dneska konečně. Na focení byla ale uplná tma.
Jéééééééé :))
In every walk with nature one receives far more than he seeks. - John Muir

Uživatelský avatar
Mirek
Site Admin
Příspěvky: 588
Registrován: 18 pro 2016 18:32

Re: Vydra říční

Příspěvek od Mirek »

Safra dobrý kolego, gratulace k pozorování :). Podmínky byly asi horší, ale tak nejsi tam naposled, ne? ;)

areca
Příspěvky: 2
Registrován: 25 pro 2016 15:27

Re: Vydra říční

Příspěvek od areca »

gratuluju k vydřím fotkám, potěšily :)
měla jsem už štěstí na jezevce ve dne, ale vydru zatím ne..

areca
Příspěvky: 2
Registrován: 25 pro 2016 15:27

Re: Vydra říční

Příspěvek od areca »

přispívám troškou do vydřího mlýna :)
vydra - běh.JPG
vydra - běh.JPG (470.05 KiB) Zobrazeno 2814 x
vydra - stopní dráha.JPG
vydra - stopní dráha.JPG (574.36 KiB) Zobrazeno 2814 x
vydra - trus.JPG
vydra - trus.JPG (531.49 KiB) Zobrazeno 2814 x

Uživatelský avatar
Rosťa
Příspěvky: 533
Registrován: 19 pro 2016 06:46

Re: Vydra říční

Příspěvek od Rosťa »

Značkovací místa.
Přílohy
IMG_0030.JPG
IMG_0030.JPG (385.18 KiB) Zobrazeno 2811 x
IMG_0009.JPG
IMG_0009.JPG (366.63 KiB) Zobrazeno 2811 x

Uživatelský avatar
Rosťa
Příspěvky: 533
Registrován: 19 pro 2016 06:46

Re: Vydra říční

Příspěvek od Rosťa »

Nora.
Přílohy
IMG_0025.JPG
IMG_0025.JPG (448.78 KiB) Zobrazeno 2811 x

Uživatelský avatar
Rosťa
Příspěvky: 533
Registrován: 19 pro 2016 06:46

Re: Vydra říční

Příspěvek od Rosťa »

V noci jsem pozoroval hrajícísi mladé vydry, to je rachot jak od lochnezky, praskání ledu, vřeštění, cachtání.
Jak netopejři v říji.

Uživatelský avatar
Mirek
Site Admin
Příspěvky: 588
Registrován: 18 pro 2016 18:32

Re: Vydra říční

Příspěvek od Mirek »

Rosťa píše:V noci jsem pozoroval hrajícísi mladé vydry, to je rachot jak od lochnezky, praskání ledu, vřeštění, cachtání. Jak netopejři v říji.
Hah, a nebo moje sestra po pařbě při návratu domů :) hele a od kdy do kdy jsou cca aktivní? (Zajímá mě hlavně to do kdy... mají smysl ranní pozorování při a nebo po rozednění?)

areca píše:přispívám troškou do vydřího mlýna :)
Děkuju! Zkoumal jsem kolem Vánoc něco lasicovitého u vody a teprve díky Tvým fotkám jsem zjistil, že jsem zaměnil vydru za kunu :oops: mi to přišlo divný, ale pořád jsem si říkal, že by blány měly být asi výraznější, nemám je moc nakoukaný. No nic :) jsem zase trochu modřejší a mohu tedy přihodit pár dalších stop na sněhu. Je to teda doufám opravdu vydra :)

stopy:
P_20161222_120201.jpg
P_20161222_120302.jpg
stopní dráha:
P_20161222_120227.jpg
P_20161222_120345_HDR.jpg
trus:
P_20161222_133223.jpg

Uživatelský avatar
Rosťa
Příspěvky: 533
Registrován: 19 pro 2016 06:46

Re: Vydra říční

Příspěvek od Rosťa »

Mirek píše: hele a od kdy do kdy jsou cca aktivní? (Zajímá mě hlavně to do kdy... mají smysl ranní pozorování při a nebo po rozednění?)
Aktivní jsou ráno až do 9 (když je tam klid), večer vylejzaj když se sešeří. Párkrát jsem jí viděl i v poledne.
Ráno se tam zašít za tmy a čekat, to je asi nejlepší.

Uživatelský avatar
Mirek
Site Admin
Příspěvky: 588
Registrován: 18 pro 2016 18:32

Re: Vydra říční

Příspěvek od Mirek »

A nacházíš ve stopách stopy po tažení ocasu po zemi, nebo ne?

Odpovědět