Tohle fórum je určeno všem, kteří mají společný zájem jako my - zájem o přírodu, stopování a pozorování volně žijících živočichů. Ať se Vám tu líbí a budete-li chtít, zapojte se i Vy! Zdraví, Mirek & Rosťa
This board is for everyone who has the same interest as we do - an interest in nature, tracking and observing wildlife. We hope you enjoy it and if you want to join, you're welcome! Regards, Mirek & Rosťa

Kočka divoká

Informace o stopování zvířat a pobytových znacích jednotlivých druhů zvěře (zvířecí stopy, stopní dráhy, specifické chování, trus). Umožňuje snadnou kategorizaci i vyhledávání pobytových znaků zvířat.

Information about animal tracking and signs of specific animal species (animal tracks, trails, specific behavior, scat). Allows easy categorization and searching for different animal signs.
Pravidla fóra
Prostor pro fotografie a další informace o stopování zvířat a pobytových znacích jednotlivých druhů zvěře (zvířecí stopy, stopní dráhy, specifické chování, trus).
(Forum je veřejné, proto nepišme nic, co by mohlo případně uškodit - lokality, neobvyklé chráněné druhy apod. Limit pro velikost nahraných fotek je 1 MB.)

Information about animal tracking and signs of specific animal species (animal tracks, trails, specific behavior, scat).
(This is a public board, please do not mention any potentially harmful information - locations, unusual protected species, etc. The limit for the size of uploaded photos is 1 MB.)
Odpovědět
Uživatelský avatar
Mirek
Site Admin
Příspěvky: 588
Registrován: 18 pro 2016 18:32

Kočka divoká

Příspěvek od Mirek »

Moje poznámky z prezentace Pavla Dekaře:

Vzhled
Vzhled variabilní (pozn. více viz tento příspěvek). Obecné znaky: Zavalitá, velká hlava, krátké uši, dlouhé fousky, delší tělo a huňaty tupý ocas. Zadní packa černá do půlky.

Říje
únor až březen

Stopy
Délka 3,5-4,5 cm, šířka 3,0 - 4,0 cm. Stopy kočky domácí jsou cca o 1 cm menší.
Délka kroku: Krok 30 cm, klus 50 cm. Skoky az dva metry.
Striktně se vyhýbá hlubokému sněhu, využíva max volná místa (odhrabaná od prasat apod.), snaží se prý maximálně skryt.

Trus
Trus válcovitý, tupě zploštělý, vůně kočičiny

Výskyt
Nadmořská výška max cca 700 m.n.m.

Odpovědět