Tohle fórum je určeno všem, kteří mají společný zájem jako my - zájem o přírodu, stopování a pozorování volně žijících živočichů. Ať se Vám tu líbí a budete-li chtít, zapojte se i Vy! Zdraví, Mirek & Rosťa
This board is for everyone who has the same interest as we do - an interest in nature, tracking and observing wildlife. We hope you enjoy it and if you want to join, you're welcome! Regards, Mirek & Rosťa

Co to je?

Informace o stopování zvířat a pobytových znacích jednotlivých druhů zvěře (zvířecí stopy, stopní dráhy, specifické chování, trus). Umožňuje snadnou kategorizaci i vyhledávání pobytových znaků zvířat.

Information about animal tracking and signs of specific animal species (animal tracks, trails, specific behavior, scat). Allows easy categorization and searching for different animal signs.
Pravidla fóra
Prostor pro fotografie a další informace o stopování zvířat a pobytových znacích jednotlivých druhů zvěře (zvířecí stopy, stopní dráhy, specifické chování, trus).
(Forum je veřejné, proto nepišme nic, co by mohlo případně uškodit - lokality, neobvyklé chráněné druhy apod. Limit pro velikost nahraných fotek je 1 MB.)

Information about animal tracking and signs of specific animal species (animal tracks, trails, specific behavior, scat).
(This is a public board, please do not mention any potentially harmful information - locations, unusual protected species, etc. The limit for the size of uploaded photos is 1 MB.)
Odpovědět
Uživatelský avatar
StopařGeodet
Příspěvky: 6
Registrován: 21 pro 2016 08:58

Co to je?

Příspěvek od StopařGeodet »

Ahoja všichni,
potřeboval bych trochu napovědět. Nejsem si moc jistý určením, stopy nebyly čitelné kvůli prašanu. Pouze v jednom místě jakž takž šly přečíst, ale stejně si nejsem moc jistý. Takže jsem zkoušel rozpoznat podle stopní dráhy a chování. Na začátku to dvěma skoky vyskočilo na cca 2 m vysokou hranu úvozu dále to pak seskočilo z 1,80 m starého základu chalupy. Délka kroku cca 100-120. Na konci to podlezlo kmen cca 25 cm nad terénem. Tipoval bych lišku, ale dost mě zarazily ty velké skoky.
IMG_20170121_094833.jpg
IMG_20170121_095131.jpg
IMG_20170121_100654.jpg
IMG_20170121_150537.jpg
IMG_20170121_151807.jpg

Uživatelský avatar
Mirek
Site Admin
Příspěvky: 588
Registrován: 18 pro 2016 18:32

Re: Co to je?

Příspěvek od Mirek »

Mě přijde zvláštní, že by liška měla délku kroku přes metr. Na té poslední fotce vypadaly stopy docela čitelně, z detailu nebylo znát?

Stran skoku nevím, lišku jsem stopoval jen při skoku dalekém přes potok, skok vysoký jsme ještě nezkoušeli :) ale ač mi to přijde docela hodně, zase bych je úplně nepodceňoval ;) - https://www.youtube.com/watch?v=D2SoGHFM18I

Uživatelský avatar
Rosťa
Příspěvky: 533
Registrován: 19 pro 2016 06:46

Re: Co to je?

Příspěvek od Rosťa »

Mě to trochu připomíná něco lasicovitýho. Poskoky spíš než krok. Je to možný?

Uživatelský avatar
StopařGeodet
Příspěvky: 6
Registrován: 21 pro 2016 08:58

Re: Co to je?

Příspěvek od StopařGeodet »

Hele možný to je. Ale ty seskoky/výskoky z 1,80m mi přijdou hodně. I když možný to je když vezmu v úvahu naši kočku. A myslíš že něco lasicovitýho by sedělo na kameni?

Uživatelský avatar
Mirek
Site Admin
Příspěvky: 588
Registrován: 18 pro 2016 18:32

Re: Co to je?

Příspěvek od Mirek »

Mimochodem na té poslední fotce se to evidentně moc neboří..

Odpovědět