Tohle fórum je určeno všem, kteří mají společný zájem jako my - zájem o přírodu, stopování a pozorování volně žijících živočichů. Ať se Vám tu líbí a budete-li chtít, zapojte se i Vy! Zdraví, Mirek & Rosťa
This board is for everyone who has the same interest as we do - an interest in nature, tracking and observing wildlife. We hope you enjoy it and if you want to join, you're welcome! Regards, Mirek & Rosťa

Veverka obecná

Další informace a zajímavosti o jednotlivých druzích zvěře. Odkazy na články a videa.

Other information and facts about animals. Links to articles and videos.
Pravidla fóra
Prostor pro sdílení informací a odkazů na články obsahující další zajímavosti o jednotlivých druzích zvířat.
(Forum je veřejné, proto nepišme nic, co by mohlo případně uškodit - lokality, neobvyklé chráněné druhy apod. Limit pro velikost nahraných fotek je 1 MB.)

Other information and facts about animals. Links to articles and videos.
(This is a public board, please do not mention any potentially harmful information - locations, unusual protected species, etc. The limit for the size of uploaded photos is 1 MB.)
Odpovědět
Uživatelský avatar
Mirek
Site Admin
Příspěvky: 588
Registrován: 18 pro 2016 18:32

Veverka obecná

Příspěvek od Mirek »

Opravník obecně oblíbených omylů o veverkách na ekolist.st

Zajímavosti z textu:
Lůj okusují samice veverky jen během těhotenství, a tak lze jeho konzumaci považovat za důkaz samiččiny gravidity.
Leží-li tedy mládě veverky na zemi, je nutné ho co nejrychleji předat do záchranné stanice, protože matka ze země veverče nikdy nesebere. Pro matku je totiž jedním z indikátorů zdravotního stavu veverčete jeho tělesná teplota, a protože nemocná mláďata sama z hnízda instinktivně vyhazuje, považuje i ta nešťastnou náhodou vypadlá – a vzápětí prochladlá od studené země – za nemocná.

Uživatelský avatar
Mirek
Site Admin
Příspěvky: 588
Registrován: 18 pro 2016 18:32

Re: Veverka obecná

Příspěvek od Mirek »

Další článek na ekolistu: Jak si veverky liščí srovnávají své spižírny? Vědci vypozorovali, že v tom je systém. Dle výzkumu k tomu využívají komplexní paměťovou strategii.

Odpovědět